Ohlédnutí za atletickou sezonou Atletiky Chrudim 2020

Vzhledem ke Covidu 19, byl začátek atletické sezony v soutěžích KP družstev posunut a zkrácen. Z plánovaných 4 kol na 3 kola a u dorostu na 2 kola. Rovněž M ČR jednotlivců se uskutečnila v netradičních prázdninových termínech. Potěšitelné je, že se podařilo uskutečnit téměř všechny přebory jednotlivců mimo přespolních běhů. Atletika Chrudim z.s. dosáhla těchto výsledků.

Soutěže družstev

V KP družstev startovalo celkem osm mládežnických družstev a družstvo mužů. Družstvo žen startovalo v 2. lize. Dva tituly přeborníků Pardubického kraje získala družstva mladších žáků a starších žákyň. Čtyři druhá místa získala družstva mužů a dorostenek (společný KP Pardubického a Královohradeckého kraje), starších žáků a mladších žákyň. Čtvrté místo přípravka chlapců, 5. místo dorostenci a 6. přípravka dívek. Družstvo žen skončilo na 5. místě v 2. lize, skupiny C.
Od staršího žactva měla soutěž postupový charakter (z KP postoupila dvě nejlepší družstva do semifinále M ČR). V mistrovství Čech se umístilo družstvo starších žáků i žákyň shodně na 9. místě. Nutno podotknout v neúplných sestavách. Z 22ti možných startujících se zúčastnilo 19 dívek a 9 chlapců!

Soutěže jednotlivců
Krajské přebory

V krajském přeboru jednotlivců bylo získáno 76 medailí (21 zlatých, 26 stříbrných a 29 bronzových). Z toho v hale 5x 1., 8x 2. a 13x 3. místo. Na dráze 16x 1., 18x 2. a 16x 3. umístění.

Mistrovství ČR

Na M ČR jednotlivců získáno naším klubem 7 medailí (1+2+4). Titul Mistra ČR získala  Barbora Tichá v kategorii do 22let v hodu diskem výkonem 46.70m. Dvě druhá místa dorostenka Lucie Dvořáková v hale v tyči (3.46) a juniorka Klára Bažoutová v 7miboji (5.069b.). Čtyři třetí místa získaly: žákyně Sára Kulhavá ve skoku o tyči (3.20), dorostenka Lucie Dvořáková rovněž v tyči na dráze (3.55), juniorka Klára Bažoutová v 5tiboji v hale ( 3.717b.) a v kategorii žen Bára Tichá v disku (48.31). Čtvrté místo žák Rostislav Groulík ve skoku o tyči (360). Tři pátá místa získaly: žákyně Michaela Slaninová ve skoku vysokém v hale (1.59), Kateřina Bílková v hodu oštěpem (43,05) a juniorka Klára Bažoutová ve vrhu koulí (11.65). Čtyři šestá místa žák Rostislav Groulík v tyči v hale (3.30), žákyně Sofia Wydrová v hodu oštěpem (39.49) a 2x juniorka Klára Bažoutová na 60m překážek v hale (8.88) a na 100m překážek na dráze (14.77).
Dvě sedmá místa dorostenka Bára Sokolová v hodu kladivem (45.67) a juniorka Klára Bažoutová ve skoku dalekém (5.44). Osmé místo juniorka Tereza Mervartová na 800m (2:21.11 (R2:17,69)). Deváté místo juniorka Klára Bažoutová ve vrhu koulí (10,94). Dvě desátá místa mladší žák Dominik Bažout v 5tiboji na dráze (2243b.) a žena Barbora Tichá ve vrhu koulí v hale (12,28). Dvě jedenáctá místa juniorka Tereza Mervartová na 800m v hale (2:22,47) a dorostenka Viktorie Karlíková v hodu diskem (31,31). Třinácté místo juniorka Klára Bažoutová ve skoku dalekém v ha (5,26). Tři čtrnáctá místa dorostenka Karolína Netíková v trojskoku v hale (10,65), žákyně Kateřina Krásná ve skoku o tyči v hale (2,35) a žákyně Michaela Slaninová ve skoku vysokém (1,55). Dvě patnáctá místa pro juniorku Terezu Mervartovou v běhu na 800m na dráze dospělých (2:21,31) a na na dráze do 22 let (2:20,50).

Kategorie veteránů

V kategorii veteránů získali titul M ČR Vladislav Končický ve vrhu koulí v kategorii M 60-64 jak v hale (14.50), tak na dráze (13.90) a Karel Fiedler v hale ve skoku o tyči v kategorii M 70-74  (2.93 v novém rekordu ČR). V průběhu letní sezony ještě 2x překonal rekord ČR na dráze (3.14 a 3.20), čímž překonal dosavadní rekord (3.11) legendárního Rudolfa Tomáška (první československý tyčkař přes 5m). Bohužel, oba jmenovaní přišli o start na HME v portugalské Braze, kam byli přihlášeni a měli naději na medailová umístění. Nejdříve bylo ME kvůli Covidu odloženo a později úplně zrušeno. Dtto MS na dráze v kanadském Torontu.