Bronz pro Lucku Dvořákovou z Mistrovství ČR

V netradičním termínu (koronavir) se o víkendu 05. a 06.09.2020 uskutečnil tzv. Gigant v Ostravě -mistrovství ČR jednotlivců dorostenecké a juniorské kategorie v atletice. Z Atletiky Chrudim se na základě výkonnosti nominovalo pět dívek (umístění v průběžných tabulkách ČR do 16tého místa).

Nejvíce se dařilo dorostence Lucii Dvořákové, která po výpadku v tréninku důsledkem zranění vybojovala v nepříznivých podmínkách (déšť a zima – 14 stupňů) 3. místo a bronzovou medaili ve skoku o tyči výkonem 3.55m.
Velice dobře si vedla prvním rokem juniorka, vícebojařka Klára Bažoutová, která nastoupila ve třech disciplínách. Na 100m překážek postoupila do finále a obsadila 6. místo časem 14.77s. V rozběhu vytvořila nový oddílový rekord (14.73s). Ve skoku dalekém výkonem 5.44m obsadila sedmé místo. Nepovedl se jí vrh koulí, kde se umístila na 9. místě výkonem 10.94m.
Dorostenka Bára Sokolová skončila sedmá v hodu kladivem výkonem 45.67m.
Osmá se umístila prvním rokem juniorka Tereza Mervartová v běhu na 800m časem 2:21.11. V rozběhu si vytvořila nový osobní rekord (2:17.69).
Jedenáctá dorostenka Viktorie Karlíková v hodu diskem výkonem 31.30m.

Blahopřejeme a děkujeme za propagaci oddílu a města Chrudim.