Jeden titul a bronzová medaile z M ČR pro Atletiku Chrudim

O víkendu 19. a 20.09.2020 se uskutečnila dvě Mistrovství ČR jednotlivců v atletice. Žactvo závodilo v Třinci a kategorie U22 v Jablonci nad Nisou.

Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze

V Třinci měla Atletika Chrudim pět zastoupení (čtyři žákyně a jednoho žáka). Nejlépe si vedla Sára Kulhavá, která získala 3. místo a bronzovou medaili ve skoku o tyči výkonem 3.20m. Na čtvrtém místě se umístil Rostislav Groulík, rovněž ve skoku o tyči (3.60m). Pátá skončila v osobním (o 4.39m!) a oddílovém rekordu Kateřina Bílková v hodu oštěpem (43.05m). Na šestém místě Sofia Wydrová, rovněž v hodu oštěpem (39.49m). Všichni výše uvedení v nových osobních rekordech. Čtrnácté místo získala Míša Slaninová ve skoku vysokém výkonem 1.55m, když lehce shodila 1.59m (stačilo by na 7.místo). Projevila se na ní 2,5 měsíční tréninková pauza o hlavních prázdninách. Nutno poznamenat, že Groulík, Bílková a Wydrová budou ještě v příštím roce v kategorii žactva. Tzn. je zde předpoklad vylepšení výkonů a umístění.

Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze

Do Jablonce kategorie U22 se nominovala tři děvčata. Tyčkařka Lucka Dvořáková se pro nemoc nezúčastnila a vícebojařka Klára Bažoutová tyto závody vynechala. Titul mistra ČR získala v hodu diskem Bára Tichá výkonem 46.70m. Tereza Mervartová skončila patnáctá v běhu 800m (2:20.50s). Odchovanec Chrudimské atletiky David Holý získal titul Mistr ČR ve skoku dalekém výkonem 7.25m + 3. místo ve skoku o tyči 5.21m.

Děkujeme za vzornou reprezentaci klubu, města Chrudim a blahopřejeme k dosaženým výkonům.