Zklamání z M ČR do 22ti let pro Atletiku Chrudim

O víkendu 1. a 2.07.2023 se v Ostravě uskutečnilo Mistrovství ČR kategorie U22. Mezi 16 nejlepších se nominovali tři tyčkaři (2 dívky + 1 chlapec) Atletiky Chrudim. Počasí závodům nepřálo, v průběhu soutěže došlo 2x k přerušení soutěže pro déšť. Bohužel děvčatům se nedařilo, skočily pouze svojí základní výšku a byly velmi zklamané. Lucka Dvořáková se umístila na 8. místě výkonem 3.48 (o.r. 4.02) a Sára Kulhavá na 9. za výkon 3.36 (o.r. 3.60). Časem se počasí umoudřilo a prvenství získala dorostenka Apolena Švábíková (USK Praha) v os. r. 4.00. V neděli proběhla soutěž mužů, kde startoval dorostenec Rostislav Groulík, který byl původně náhradníkem (v průběžných tabulkách ČR do 22ti let na 15.-17. místě). Umístil se na pěkném 8. místě překonáním laťky výkonem 4.50. Rosťa byl s umístěním spokojen, méně již s výkonem (lehce shazoval 4.65). Zde zvítězil junior Ladislav Sedláček (5.15). Odchovankyně chrudimské atletiky vícebojařka Klára Bažoutová (nyní USK Praha) skončila rovněž na 8. místě ve skoku vysokém (1.66).

Vzhledem k věku našich atletů a možnosti startů v této kategorii v příštích letech – pro Lucku 2x, Sáru 4x a Rosťu 5x je předpoklad vylepšení jejich výkonů a umístění.

Děkujeme za reprezentaci klubu a města Chrudim.