Zisk stříbrné medaile Adamem Julišem a úspěšná reprezentace chrudimských atletů na MČR Gigant

Ve dnech 15.6. – 16.6. 2024 proběhlo mistrovství České republiky v kategorii dorostu, dorostenek a juniorů, juniorek, takzvaný Gigant na stadionu v Ostravě – Vítkovicích. Účast mezi elitou vybojovalo deset našich závodníků + štafeta dorostenek.

Oproti loňskému roku se nám podařilo získat pouze jednu medaili (loňský rok 5 medailí), ale všichni naši závodníci závodili na vysoké úrovni, což dokazuje 6 osobních rekordů (PB). Bohužel náš nejlepší závodník v kategorii dorostu, Adam Juliš, nemohl z důvodu zranění stehenního svalu nastoupit na své nejsilnější disciplíny, kde v loňském roce získal zlatou (100 m) a stříbrnou (200m) medaili.

Medailové umístění

Přesto pro náš klub dosáhl největšího úspěchu právě Adam Juliš, který vybojoval v náhradní disciplíně hodu diskem, kterou trénuje v rámci přípravy na desetiboj, skvělou stříbrnou medaili za svůj nejlepší výkon v této disciplíně 47,22 m (PB). V druhé své disciplíně na MČR Gigant, vrhu koulí, obsadil mezi specialisty osmou příčku za výkon 14,75 (PB).

Umístění v Top 6

Dalšími umístěními v Top 6 se blýskly hned čtyři závodnice, kdy nejblíže k medaili k bronzové medaili měla dorostenka Terka Medunová ve skoku vysokém, kde si vytvořila výkonem 171 cm (PB) skvělý osobní rekord a obsadila nakonec nepopulární, ale krásné čtvrté místo.
Blízko medaili byla naše juniorka Sára Kulhavá, ve skoku o tyči si vytvořila sezónní maximum 355 cm (SB) a obsadila 5. místo, když medaile se brala již za další postupnou výšku. To samé předvedla dorostenka Gabriela Menclová také ve skoku o tyči, když ve svém nejlepším osobním výkonu 346 cm (PB) obsadila 6. místo a taktéž další postupná výška brala medaili.
Čtvrtou závodnicí, která získala umístění v Top 6 byla Sofia Wydrová, která v hodu oštěpem juniorek získala 6. místo za svůj nejlepší osobní výkon 44.80 (PB). V závodě oštěpařek juniorek jsme měli ještě jednu naši závodnici, a to Kačku Bílkovou, která si utvořila taktéž osobní rekord 43,37 (PB) a postoupila do užšího finále a zde obsadila 8. místo.

Další umístění

V kategorii juniorek nás ve skoku vysokém reprezentovala Míša Slaninová a výkonem 158 cm obsadila 10. místo, jen škoda, že jí limitovalo zranění kotníku, těsně před závodem, Top 6 byla blízko.
Na hranici svých osobních maxim nás reprezentovali naši sprinteři Patrik Jonáš a Eliška Bílková. Patrik Jonáš v kategorii dorost zaznamenal v rozběhu na 100 m čas 11,06 (jeho druhá nejrychlejší 100m trať) a obsadil celkové 11. místo a 11. místo bral také na trati 200 m časem 22.56. Eliška Bílková nastupovala jako 24 nejrychlejší na trati 200 m a za svůj výkon 25,87 v protivětru -1m/s (taktéž její druhý nejrychlejší čas) obsadila nakonec slušné 13. místo.
Ústup ze slávy zaznamenal loňský dorostenec, nyní junior Rosťa Groulík ve skoku o tyči, kdy loni bral medaili za třetí místo a výkon 455 cm. Letos se musel spokojit s 12. místem a výkonem pouze 426 cm, což byla jeho základní výška.
Štafeta našich dorostenek na trati 4×100 m ve složení (Linhartová P, Vašíčková M., Bílková E., Medunová T.) bohužel nedoběhla do cíle z důvodu nepředání štafetového kolíku, takže má u svého výkonu DQ, ale i takový je sport, tak snad příště.

Všem našim závodníkům děkuje za vzornou reprezentaci a blahopřejeme k dosaženým výkonům a poděkování patří i trenérům závodníků a to Šulcovi M., Julišovi P., Fiedlerovi K., Slanařovi J., Končickému V., Jonášové V., kteří připravují naše závodníky.