Obrovský úspěch chrudimské atletiky na MČR ve vícebojích zásluhou Kláry Bažoutové

Ve dnech 31.5 až 2.6 se uskutečnilo Mistrovství České republiky ve vícebojích ve všech věkových kategorií. Závody se uskutečnili na stadionu Emila Zátopka ve Zlíně a za Atletiku Chrudim se tam probojovali tři její členové.

Prvním z nich byl Adam Juliš (2007) v pětiboji  mladších žáků, pro kterého to bylo spíše sbírání zkušeností na tak velkém závodě, protože jeho soupeři vyjma jednoho byli o rok starší. Bohužel, po 60m př., kde si udělal osobní rekord časem 9,94s, ho začalo bolet koleno a musel po míčku 55,01 a 60m 8,51s odstoupit…. Ale úspěchem byla účast a příslib pro příští rok….


Adam Juliš – 60m překážek

 Druhou závodnicí byla Adélka Zavoralová (2006), která absolvoval pětiboj mladších žákyň a také pro ní to byla první obrovská zkušenost na tak velkém závodě. Adélka zvládla svoje disciplíny výborně a v součtu bodů si vytvořila osobní maximum a to ve výši 2559 bodů. Její výkony byly 60m př. 10.44, hod kriketovým míčkem 40,06 m, 60m 8,71 s , dálka 4,25 m a 800m 2:41,02 s.   Nakonec v obrovské konkurenci obsadila krásné 18 místo.

Vrcholem mistrovství pro chrudimskou atletiku byl závod dorostenek v sedmiboji, kde jsme měli velkou favoritku Kláru Bažoutovou, která byla před mistrovstvím první v tabulkách a tudíž favoritka závodu. Kláře, šlo především prodat svoji skvělou formu a nejen se stát vítězkou, ale zkusit zaútočit na limit pro Evropský festival olympijských nadějí. Ten se uskuteční na konci července v Azerbajdžanském Baku a ten limit byl 5.220 bodů. A tento sen si začala naplňovat hned od první disciplíny, kdy na 100m překážek  v protivětru zaběhla vynikající čas 14,38 s (1. osobní rekord ), další disciplína byl  skok vysoký a zde byla klíčová výška 157 cm, kterou zdolala na třetí pokus a od této výšky si pak následně doskočila pro svůj druhý osobák a to 166 cm, třetí disciplínou prvního dne byla koule 3kg a v ní pokračovala v obrovské euforii a vytvořila si opět osobní rekord (třetí) výkonem 13,58 m. Všechny svoje soupeřky přehodila o tři metry. A tento super den zakončila pro ni solidním výkonem na 200m 25,83 s a ujala se suverénního vedení v soutěži.


Klára Bažoutová – 100m překážek

Druhý den navázala na svoje skvělé představení a dálce skočila 572 cm což je její letošní nejlepším výkon. Vytvořením osobního rekordu č. 4 v hodu oštěpem 43,74 m se přiblížila ke svému snu. Poslední sedmou disciplínu, což je běh na 800m zvládla pro ní v solidním čase 2:36,40 s a bylo splněno. Celkovým součtem 5428 bodů brala zlato, oddílový rekord a především limit na Evropský festival olympijských nadějí mládeže v Baku. V světových tabulkách své kategorie je nyní na třetím místě…… Velká gratulace Kláře a také trenérce Vlaďce Jonášové, která je její hlavní trenérkou a spolupracujícím trenérům, Kačce Hrochové, Honzovi Slanařovi, Jirkovi Lednovi a Petru Julišovi.


Klára Bažoutová po zisku titulu mistryně ČR v sedmiboji dorostenek

Za Atletiku Chrudim ještě jednou velký dík všem třem účastníkům za super reprezentaci a přejeme jim další atletické úspěchy…….

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp