Úspěch chrudimských atletů na vyhlášení „Nejúspěšnější sportovec roku 2022 na okrese Chrudim“

Na vyhlášení o nejúspěšnějšího sportovce roku 2022 na okrese Chrudim, které proběhlo v chrudimském divadle Karla Pipicha dne 15.2.2023 dosáhla Atletika Chrudim výborných výsledků.

Adam Juliš

Nejvyššího ocenění dosáhl náš atlet Adam Juliš, ziskem prvního místa v kategorii mládeže. Adam získal v roce 2022 4 medaile na MČR žactva a reprezentoval náš oddíl na mezistátním utkání U16, také překonal devět oddílových rekordů v kategorii žactva.

Lucie Dvořáková

Další úspěch získala Lucie Dvořáková, která obsadila druhou příčku v kategorii mládeže. Lucka získala dvě medaile na MČR a reprezentovala na mezistátním utkání U20 ve skoku o tyči a překonala dva oddílové rekordy v kategorii juniorek.

Družstvo starších žákyň

Další ocenění získalo družstvo starších žákyň v kategorii kolektiv mládeže a to třetím místem. Žákyně vybojovaly třetí místo ve skupinové soutěži družstev na Mistrovství Čech a postoupily do finále MČR, kde obsadily desáté místo. O tento úspěch se zasloužily pod vedením vedoucího družstva Moniky Štěpánkové tyto závodnice : Medunová T., Štorková A., Štrupová E., Menclová G., Bílková E., Klodnerová K., Straková M., Mencová M., Chourová N., Mihulková L., Kapitolová V., Hajdu N., Linhartová P., Štěpánková K., Vašíčková M., Letochová B., Příkaská D., Remešová N., Kožíšková A., Procházková S., Vávrová V., Zemánková L., Pohnerová N., Kožíšková T..

Barbora Tichá

Posledního úspěchu jsme dosáhli v kategorii krajánek a to naší odchovankyní Barborou Tichou, která vyhrála tuto kategorii. Barbora je v současné době českou jedničkou v kategorii žen v České republice v hodu diskem a to výkonem 56.07m.

Všem oceněným gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v atletickém roce 2023.