Úspěch chrudimské atletiky na MČR Gigant, jedno stříbro a tři bronzy

O víkendu 25.2 – 26.2. 2023 se v ostravské hale uskutečnilo mistrovství České republiky jednotlivců v kategoriích dorostenců, juniorů, dorostenek a juniorek v atletice.

Atletiku Chrudim, reprezentovalo sedm závodníků, kteří se prosadili do závěrečného výběru z celé České Republiky.

Adam Juliš

Nejúspěšnějším naším atletem, byl teprve prvním rokem dorostenec Adam Juliš, který se představil ve třech disciplínách a hned dvakrát obsadil třetí místo a získal dvě bronzové medaile. Medaile získal v náročné časové kombinaci v běhu na 60m překážek a sprint na 60m, kde absolvoval dva rozběhy a dvě finále, během tří hodin. Bronzové medaile získal ve finále na 60m časem 7,07 osobní maximum a oddílový rekord ( rozběh 7,11 ) a finále 60m překážek 8,08 ( rozběh 8,07 ). V neděli absolvoval závod ve skoku vysokém a zde ve svém vyrovnaném osobním maximu 185 cm obsadil 7. místo.

Rostislav Groulík

Druhým úspěšným atletem, který získal stříbrnou medaili byl Rostislav Groulík ve skoku o tyči v kategorii dorostu. Rosťa v konkurenci 16 tyčkařů si osobním maximem 453 cm a novým oddílovým rekordem v kategorii dorostenců, získal stříbrnou medaili naprosto suverénně. Na třetím místě skončil závodník výkonem 437 cm.

Sára Kulhavá

Čtvrtou medaili pro náš klub získala a velkého úspěchu dosáhla Sára Kulhavá, když obsadila třetí místo ve skoku o tyči juniorek výkonem 358cm. Jenom horším zápisem o jeden pokus uteklo Sáře druhé místo. Stříbrná medaile připadla závodnici se stejným výkonem. Sára se výkonem 358cm přiblížila na dva centimetry k osobnímu maximu. A ani útok na 368 cm nebyl nijak beznadějný, tak snad příště.

Ostatní reprezentantky

Další závodnice, které nás reprezentovaly na MČR Gigant a umístily se mimo medailové posty byly, dorostenka Horníková Karolína ve skoku vysokém na 9. místě za výkon 159 cm a hezkým umístěním do desítky a ještě obsadila 11. místo ve skoku o tyči za 299cm o jednu příčku níže 12. ve stejné kategorii dorostenek a stejným výkonem 299 cm skončila Menclová Gabriela. V juniorkách se ve skoku vysokém za výkon 157cm umístila na 14. místě Michaela Slaninová a poslední naší reprezentantkou v kategorii dorostu byla Sofia Wydrová, která obsadila ve skoku vysokém 16. místo za výkon 155cm a 15. místo ve skoku dalekém za 480 cm, bohužel zde přešlápla dva dlouhé skoky, zajištující finále.

Všem našim závodníkům patří naše velké poděkování. Je potřeba si uvědomit, že už samotná účast na MČR je velký úspěch a i dobrá zkušenost pro další závody. Samozřejmě velká gratulace medailistům a dík za perfektní reprezentaci našeho oddílu.