Účast Adama Juliše a Klárky Štěpánkové na Olympiádě dětí a mládeže 2022 v Olomouci.

Ve dnech 26.6 až 30.6. 2022 proběhla olympiáda dětí a mládeže v Olomouci a chrudimská atletika měla zastoupení ve starším žactvu Adamem Julišem a v mladších žákyních Klárkou Štěpánkovou.

Adam Juliš nás reprezentoval na trati 60m sprint, kde se přes rozběhy a semifinále probojoval až do finále a tam obsadil 7. místo časem 7,38, ale již v rozběhu si utvořil osobní rekord výkonem 7,29s. Další jeho disciplína byla 100m překážek, kde si v rozběhu vytvořil osobní a také oddílový rekord časem 13,73s a postoupil do finále, kde bohužel po nezaviněné kolizi doběhl na 7.místě v čase 14,09. Dále běžel ve štafetě 4x60m za Pardubický kraj a štafeta obsadila 5. místo z 16ti štafet.

Klárka Štěpánková nás reprezentovala na trati 60m překážek, kde postoupila do finále z druhého místa časem 9,79s a finále obsadila 8. místo časem 9,79. Další její závod byl skok daleký, kde nejdříve probíhala kvalifikace a zde bohužel měla smůlu a výkonem 461 nepostoupila do finále. Škoda posledního třetího pokusu, kde s malým přešlapem skočila přes 5metrů, což by jí zajistilo finále. Náladu si spravila se smíšenou štafetou Pardubického kraje na 4x60m, kde obsadili krásné 3.místo.

Děkujeme oběma závodníkům za reprezentaci a blahopřejeme k předvedeným výkonům….