Stříbro z MČR a rekord Lucky Dvořákové

O víkendu 6. a 7.03.2021 se za lockdownu a dodržení stávajících podmínek nařízených Vládou ČR uskutečnilo halové M ČR dorostu a juniorů v Ostravě. Všichni účastníci (závodníci, trenéři, pořadatelé) museli nejméně 48 hodin předem absolvovat test PCR na Covid s negativním výsledkem.

Po celou dobu mimo rozcvičení a závodu mít nasazený respirátor. Vzhledem ke startu Sáry již v 10 hod. jsme museli vyjíždět již v 5:15 hod., což též nepřidalo na pohodě a výkonnosti. Nejvíce se dařilo tyčkařce Lucii Dvořákové, která v kategorii juniorek získala 2. místo a stříbrnou medaili za výkon 3.84 (klubový rekord). Dorostenky Michaela Slaninová se umístila na pěkném 7. místě ve výšce výkonem 1.57. Proti předpokladům se nedařilo Sáře Kulhavé, která ve skoku o tyči obsadila 9.místo výkonem 2.80 (s rezervou 40cm). Na další postupné výšce 3.00 se jí přestalo dařit. Zajisté to bylo ovlivněno neosvojením si techniky skoku a nemožností tréninků (uzavřená krytá sportoviště z důvodu Covidu). Před závody absolvovala pouze jeden skokanský trénink venku při 10 stupních. Lucka to již měla čtvrtý závod této halové sezony a bylo to znát. Na dané podmínky dosáhla děvčata pěkných výkonů a hlavně umístění. Vliv na to má i přístup k tréninkům – Lucka 4-5x týdně, Sára 2x týdně, Míša 3 až 4x za měsíc! Všechna jsou prvním rokem ve své kategorii a mají předpoklady do budoucnosti. Záleží tedy na jejich přístupu k atletice. Blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci klubu.