Stříbro Kláry Bažoutové z Mistrovství ČR ve vícebojích

Ve dnech 5.6. až 6.6 2021 proběhlo na třebíčském stadionu Mistrovství České republiky ve vícebojích. V letošním roce kvůli vládním opatřením pouze v kategoriích dospělých, juniorských a dorosteneckých. Náš oddíl reprezentovala pouze jedna atletka, a to v kategorii juniorek (sedmiboj) Klára Bažoutová.

Vzhledem ke zdravotním problémům v přípravě a současné formě Klára Bažoutová rozhodně nenastupovala do mistrovského sedmiboje jako favoritka. Hned při první disciplíně ukázala, že je to bojovnice a 100m přek. zvládla v letošním maximu za 15,21s. Ve výšce přeskočila dokonce sama sebe a výkonem 171 cm překonala osobní rekord. V kouli zapsala solidních 11,14m a 200m zaběhla za 26,59s. Po prvním dni byla na prvním místě o 6 bodů před kolínskou Natálií Olivovou.

V neděli pokračovala v dálce výkonem 531 cm, v oštěpu předvedla skvělých 39,77m a do závěrečné disciplíny 800m nastupovala z druhého místa. Tam si časem 2:37,23 už druhé místo zkušeně pohlídala. Mistrovský sedmiboj dokončila s celkovým součtem 4944 bodů.

Gratulujeme Kláře Bažoutové k výborným výkonům, a k vynikající reprezentaci chrudimské atletiky na celostátní úrovni.

Také musíme poděkovat trenérům našeho oddílu, kteří se na tomto úspěch podíleli. Hlavnímu trenérovi Janu Slanařovi a trenérům technických disciplín Lukáši Pilařovi a Petru Julišovi.

Kompletní výsledky na webu atletika.cz.

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp