Stříbro a bronz Adama Juliše na Mistrovství ČR žactva

Ve dnech 17. – 18.9. 2022 se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo Mistrovství České republiky žactva. Atletiku Chrudim reprezentovala jedna z nejpočetnějších výprav za poslední roky. Závodů se zúčastnilo celkem 10 závodníků a závodnic v individuálních disciplínách a čtyři děvčata ve štafetě 4x60m. Bohužel, po oba dny nepřálo závodníkům počasí. Bylo velmi chladno a pršelo.

Nejúspěšnějším chrudimským závodníkem byl Adam Juliš, který vybojoval pro náš oddíl dvě medaile. První bronzový kov získal v sobotu v disciplíně skok o tyči, kde za velice těžkých povětrnostních podmínek skočil svůj druhý nejlepší výkon 386 cm a obsadil třetí místo.

Druhý cenný kov vybojoval v neděli, kdy závodil na 200m překážek a v rozběhu zaběhl oddílový rekord časem 25.73 a postoupil třetím časem do finále. Ve finále zlepšil svůj výkon o celou vteřinu a po dramatickém závodu vybojoval stříbrnou medaili v čase 24.73. Finále bohužel znehodnotila nepovolená podpora větru 2,4m/s. Druhým místem si vybojoval účast na Mezistátním utkání U16 ve Znojmě.

Druhým nejlepším umístěním, bylo čtvrté místo Elišky Štrupové v hodu kladivem 3kg. Pro naši mladou závodnici, prvním rokem v žactvu, bylo čtvrté místo za výkon 41,67m zklamáním. Vstupovala do soutěže druhým výkonem sezóny. Přesto je velkým příslibem pro příští rok. Věříme, že Eliška získala zkušenost z těžkého závodu a příští rok předvede výkon, který jí i nám přinese více radosti. V hodu kladivem, jsme měli zastoupení druhou naší mladou závodnicí Melánií Strakovou, která výkonem 32,26m nepotvrdila svůj nejlepší výkon ( 40,53 ). Přesto i pro ní je zkouška takto těžkým závodem obrovskou zkušeností pro příští rok a věříme v její zlepšení.

Jako tradičně bylo nejpočetnější obsazení našich závodnic ve skoku o tyči, kde z osmnácti závodnic, jsme měli 5ti násobné zastoupení. Nejlépe si vedla Gabriela Menclová, která obsadila páté místo výkonem 305 cm a jen velká škoda, že prvním velmi nadějným pokusem nepřekonala výšku 315cm, což by jí stačilo na třetí místo. Pochvalu si zaslouží i další naše tři závodnice, které si shodným výkonem 295cm vytvořily osobní rekordy a to desátým místem Karolína Klodnerová, jedenáctým místem Anna Štorková a třináctým místem Magdalena Mencová. Tereza Medunová obsadila šestnácté místo výkonem 255cm. Bohužel nedosáhla na své maximum.

Další zastoupení jsme měli na 800m Dominikem Bažoutem, který běžel v prvním rozběhu – 2:13.45 a dostal se do taktické bitvy o postup. Ale pomalu rozběhnutý závod bohužel pro něho nedopadl dobře a ze třetího místa nepostoupil do nedělního finále.

V běhu na 200m př. se představil Patrik Jonáš, který běžel ve druhém běhu, ale nasazení do první dráhy nebylo ideální. Přesto předvedl svůj nejlepší výkon časem 28,87s a porazil papírově silnější běžce v jiných rozbězích a obsadil 18 místo.

Posledními atletkami, které se představily na šampionátu byla štafeta na 4x60m ve složení Magdalena Vašíčková, Eliška Bílková, Pavla Linhartová a Klára Štěpánková, které dobře reprezentovaly náš oddíl a časem 31,04 obsadily 15. místo z 36 zúčastněných štafet a absolvovaly svůj první velký závod. Budeme se těšit, že příště budou již reprezentovat náš oddíl v individuálních disciplínách.

Všem našim závodníkům děkujeme za perfektní a úspěšnou reprezentaci našeho oddílu na nejvyšší úrovni.

Atletika Chrudim, z.s.

Kompletní výsledky na Atletika.cz.

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp