Ne příliš úspěšné MČR jednotlivců žactva

MČR jednotlivců žactva, Břeclav 2023

O víkendu 16. a 17.09.2023 se v Břeclavi uskutečnilo M ČR jednotlivců žactva v atletice. Mezi 18 nejlepších žáků a žákyň v technických a 24 v běžeckých disciplínách do 800m z celé ČR se nominovalo 5 mládežníků (loni 14 a zisk 2 medailí) z Atletiky Chrudim. Nutno přiznat, že nominace těsně „utekla“ Hajdu, Linhartové, Medunové a Mihulkové.

Nejlépe se na 6. místě umístil Petr Pecháček ve skoku o tyči výkonem 3.40 (na medaili stačilo 3.60). Petr, jako všichni ostatní, kromě T. Slavíkové, prožil nepodařený závod – základní výšku skočil na 3. pokus. Další rovněž na 3. pokus, potom dvě postupné na 1. pokus, další dvě na 2. pokus.

Z tria kladivářek si nejlépe vedla Tereza Slavíková, která se umístila na 9. místě v osobním rekordu 38.85. Nejvíc se nepodařil závod Elišce Štrupové, která se umístila až na 10. místě výkonem 38.78. Do soutěže vstupovala jako 2. nejlepší v průběžných tabulkách ČR – 47.57! Na 14. místě skončila Melánie Straková výkonem 36.41.

Celkově 14. se umístila i Klárka Štěpánková v běhu na 100m překážek časem 15.42 (o.r. 14.80 a rovněž 14. místo v průběžných tabulkách). Klárka prodělala zranění, které ji neumožnilo 3 týdny trénovat.

V příštím roce mají šanci vylepšení umístění Tereza Slavíková a Klárka Štěpánková, které v této žákovské kategorii ještě zůstávají.