Mistrovství ČR ve vícebojích žactva 2021

O víkendu 14. a 15.08.  se v Plzni uskutečnilo Mistrovství ČR ve vícebojích mladšího a staršího žactva. Atletika Chrudim měla zastoupení tří startujících v kategorii staršího žactva. Nejlépe ze všech závodníků se na 6. místě umístil v devítiboji Rostislav Groulík v osobním rekordu s celkovým součtem 4.839 bodů. Kromě toho si vytvořil ještě osobní rekordy v běhu na 60m, skoku dalekém a ve skoku vysokém si ho vyrovnal. Škoda, že se mu nepodařilo přiblížil se k nějakému osobnímu rekordu a to především v kouli, disku a oštěpu. Mohl by tak atakovat medailové pozice.

Na 15. místě se umístil prvním rokem žák Adam Juliš, který příjemně překvapil a je příslibem pro příští rok. Ten si vytvořil hned 6 osobních rekordů. Kromě celkového součtu bodů v devítiboji 4.450 bodů to bylo ještě ve skoku o tyči, hodu oštěpem, skoku dalekém, vrhu koulí a běhu na 1000m.

1000m 3:09.36 3:15.87

13. místo získala Sofia Wydrová v sedmiboji ziskem 4.232, kde byla velká škoda, nepodařené její nejparádnější disciplíny a to hodu oštěpem. I ona si vytvořila tři osobní rekordy a to ve vrhu koulí, skoku dalekém a běhu na 800m.