Hodnocení závodů v běhu na 60m „Vodafone nejrychlejší Chrudimák“

Dne 21.9.2022 proběhli na letním stadionu Emila Zátopka závody o nejrychlejšího Chrudimáka. Byl to již šestý závod v tomto formátu pořádaných naším atletickým oddílem. Závodů se účastnilo celkově 184 běžců a běžkyň od kategorií 2016 a mladší až po žákovské kategorie do ročníku 2007.

Počasí nám vyšlo a až na malý deštík nám svítilo sluníčko. Účast na závodech byla výborná a všechny kategorie byly obsazeny minimálně čtyřmi závodníky. Nejpočetnější zastoupení měl ročník 2009, kde běželo v chlapcích a dívkách dva a tři běhy. Novinkou letošního ročníku bylo, že jsme neběhali finále, ale pořadí se určovalo přímo z rozběhů. Toto opatření jsme zvolili v rámci urychlení závodů. Přesto jsme byli svědky nádherných soubojů, vítězství a porážek v běhu na 60 metrů. O vítězství bojovali jak registrovaný atleti a atletky, tak i příchozí kluci a holky. Proto, také má tento závod jedno své specifikum a to, že se neběží v závodních tretrách. Tímto se maže výhoda registrovaných atletů a atletek.

Ale jako v každém opravdovém závodě se měřil čas cílovou kamerou a proběhlo vyhlášení prvních třech závodníků, kteří byli odměněny medailemi, diplomy a věcnými cenami.

Již tradičně byla v závěru losována tombola s hodnotnými cenami od firmy Vodafone Czech Republic a.s., které se účastnili všichni závodníci bez rozdílu na umístění a i zde bylo vidět napětí a nervozita, a to při losování především mobilních telefonů.

Na závěr patří dík za zdařilou akci závodníkům, jejich doprovodu a organizátorům závodu.

Děkujeme sponzorům, jimiž byli Město Chrudim, Vodafone Czech Republic, a.s., Benetton – Grant & Service Pardubice s.r.o..

Za Atletiku Chrudim
Petr Juliš
ředitel závodu

Oficiální výsledky ke stažení zde:

 

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp