Halové Mistrovství ČR žactva a veteránů 2023

Mistrovství ČR žactva

O víkendu 04. a 05.03.2023 se v Ostravě uskutečnilo halové Mistrovství ČR jednotlivců žactva v atletice, které se původně mělo konat v Praze. Mezi nejlepší z celé ČR se na základě výkonnosti nominovalo 5 mladých sportovců z Atletiky Chrudim. Nejlépe se umístila na 7. místě Tereza Medunová ve skoku vysokém výkonem 1.58. Tereza ve stejný čas startovala jak ve skoku vysokém, tak ve skoku o tyči. To negativně ovlivnilo její výkon hlavně ve skoku o tyči, kde skočila pouze svojí základní výšku 2.43 (v rozcvičování 2.80) a obsadila 13. místo. Nehledě na přezouvání treter, přebíhání ze sektoru na sektor a nevstřícnost rozhodčích. Do finále se probojovala z rozběhů na 60m překážek Pavlína Linhartová v novém oddílovém rekordu 9.09. Ve finále při opakovaném startu „zaspala“ a obsadila 8. místo časem 9.29. Na 9. místě se umístil Petr Pecháček ve skoku o tyči výkonem 3.05. Jedenáctá Leontýna Mihulková ve skoku dalekém výkonem 5.23. Třináctá po nemoci Natálie Hajdu ve skoku vysokém výkonem 1.55. Děvčata dosáhla lepšího umístění, než byl stav průběžného pořadí před M ČR a to se počítá. Děkujeme za výbornou reprezentaci oddílu a blahopřejeme k dosaženým výkonům.

Kompletní výsledky na Atletika.cz

Mistrovství ČR veteránů

V sobotu 04.03.2023 se též konalo Mistrovství ČR veteránů v Jablonci nad Nisou. Zde jsme měli jediného zástupce Vladislava Končického, který jasně zvítězil ve vrhu koulí v kategorii M 65-69 výkonem 13.95. Láďa se připravuje na halové MS, které se uskuteční od 26.3. do 1.4.2023 v Toruni a kde bude patřit k favoritům. Budeme držet palce.