Bažoutová a Dvořáková na halovém MČR mužů a žen 2022

O víkendu 5. a 6.3.2022 se v Ostravě uskutečnilo halové Mistrovství ČR mužů a žen v atletice. Na základě výkonnosti si účast zajistila vícebojařka Klára Bažoutová a tyčkařka Lucie Dvořáková. Dále dva absolventi sportovních tříd v Chrudimi, kteří již startují za jiné oddíly.
Pro Atletiku Chrudim zde dělené 5. místo (čtyři atletky se shodným zápisem pokusů) získala Klára Bažoutová ve skoku vysokém výkonem 1.68 cm. Dále startovala v běhu na 60m překážek, ale po kolizi s překážkou skončila v rozběhu časem 9.79 s na celkovém 19.místě.
Sedmé místo získala juniorka Lucie Dvořáková, které se závod vůbec nevydařil a skočila pouze svou základní výšku 3.60 cm. Pro úplnost, před 14ti dny získala titul Mistr ČR juniorek za 4.01.
Z absolventů chrudimských „sportovek“ se na 4. místě umístila ve vrhu koulí kladivářka Adéla Korečková (13.51 – Hvězda Pardubice). Na 7. místě tyčkař David Holý (USK Praha) výkonem 5.00, když lehce shazoval následnou výšku 5.15 (o.r. 5.35). Neabsolvoval rozběh na 60m překážek, kde teoreticky patřil k medailistům z důvodu kolize s tyčí.