Atletické odpoledne pro děti a jejich rodiče v Chrudimi

Společný atletický trénink rodičů s dětmi se uskutečnil ve středu 12. 10. 2022 za podpory Českého atletického svazu a projektu v rámci Pohybové gramotnosti a MZe, který je zaměřen na zdravou stravu.

Do tréninku se zapojily nejen děti sportovních tříd, ale i jejich rodiče. Společně tak měli možnost strávit odpoledne plné atletiky, předvést své dovednosti a zkušenosti na jednotlivých stanovištích.

Za dětmi a rodiči dorazila garantka celého projektu Pohybové gramotnosti Dita Franklová a také Diana Mezuliáníková, česká reprezentantka, účastnice mistrovství Evropy v Berlíně a Olympijských her v Tokiu, naše úspěšná běžkyně na 1500 m.

Trénink byl zahájen společným rozklusáním a rozcvičením vedeným Dianou. Následovaly 4 stanoviště, kde rodiče s dětmi potrénovali skok z místa a cvičení na koordinačním žebříku, nacvičili štafetové předávky, vyzkoušeli hod medicinbalem a hod oštěpem. Na závěr poměřili své síly ve štafetovém závodě. I když v běžecké rychlosti zvítězily děti nad svými rodiči, právě rodičům patří velká poklona za předvedené výkony.

Odměnou všem na závěr společného sportování bylo občerstvení se zdravými dobrotami, děti si odnesly svačinové boxíky, brožurky s informacemi o zdravém stravování a podepsané kartičky patronky středečního odpoledne v Chrudimi – Diany Mezuliáníkové.

Děkujeme všem zúčastněným za krásné odpoledne, Českému atletickému svazu za podporu a možnost toto odpoledne uspořádat a těšíme se na další společné setkání.

Za Atletiku Chrudim Monika Štěpánková

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp