6. a 2x 10. místo z MČR mužů a žen pro Atletiku Chrudim

24. a 25.6.2022 se v Hodoníně, přesně po roce (zničení stadionu po tornádu a krupobití na jižní Moravě) se po rekonstrukci a nově otevřeném stadionu uskutečnilo mistrovství ČR dospělých v atletice. Mezi nejlepší sportovce se kvalifikovala tři děvčata Atletiky Chrudim. Na šestém místě se umístila posledním rokem juniorka Lucie Dvořáková (v průběžných tabulkách žen figuruje na 4. místě výkonem 4.02) ve skoku o tyči výkonem 3.75. Její výkon negativně ovlivnil povinný školní týdenní vodácký kurz, který skončil den před závody a připravil ji o lepší výsledek. Desátá místa obsadila 7mibojařka Klára Bažoutová ve skoku vysokém výkonem 1.69 a ještě dorostenka Sára Kulhavá ve skoku o tyči za 3.40. Všechna tři děvčata lehce shazovala následnou postupnou výšku – Klára 1.73, Sára 3.60 a Lucka 3.90.

Velice dobře si vedli odchovanci Chrudimských atletických „sportovek“. Titul Mistra ČR získala Barbora Tichá (nyní AK Škoda Plzeň) v hodu diskem (55.07) a Adéla Korečková (Hvězda Pardubice) v hodu kladivem (64.79) obě s výrazným odstupem od druhých závodnic v pořadí. Smůlu měl David Holý (Univerzitní sportovní klub Praha). V rozbězích na 110m překážek dosáhl čtvrtého nejlepšího času 14.10 (ještě po kolizi s překážkou) a postoupil do finále. Zde byl bohužel diskvalifikován – shodil rukou překážku.

Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci klubu a města Chrudim.