45 medailí pro Atletiku Chrudim z KPJ na dráze 2024

V sobotu 1.06. se uskutečnily v Pardubicích za nepřízně počasí (déšť) společné krajské přebory jednotlivců Pardubického a Královohradeckého kraje dorosteneckých a juniorských kategorií na dráze. V neděli 2.06. v lepších povětrnostních podmínkách žákovské kategorie v Ústí n.O. Náš klub získal 45 medailí (10 + 19 + 16).

Přeborníci kraje

  • V dorostenecké kategorii získali zlatou medaili na 200m Patrik Jonáš na 200m (22.46) a Eliška Bílková (25.76). Dále Leontýnka Mihulková ve skoku dalekém (5.23) a v juniorkách Kateřina Bílková v oštěpu (40.97).
  • Ve starším žactvu 6 titulů – Jakub Horák v kladivu (39.29), Radim Linhart ve výšce (1.73), Lenka Janáčková v tyči (2.60), Tereza Slavíková v kladivu (42.56), Klárka Štěpánková na 100m překážek (14.52) a štafeta žáků 4x60m (Horák, Linhart, Halamka, Holík) 29.57.

Druhá místa

Stříbrné medaile získali:

  • V dorostu Adam Juliš v disku (39.74), Veronika Kapitolová v oštěpu (33.92), Tereza Medunová ve výšce (1.59), Gabriela Menclová v tyči (3.05), Anna Štorková v kouli (11.45), Eliška Štrupová v kladivu (41.45).
  • V juniorkách 2x Sofia Wydrová (na 100 přek. 15.37 a v oštěpu 38.90).
  • V žactvu 10 umístění: Jakub Horák ve vrhu koulí (12.01), Jan Jaroslav Beneš na 100m překážek (15.38), Tomáš Meduna v dálce (5.07), Klárka Dolanová v tyči (2.50), Tereza Slavíková v hodu diskem (25.80).
  • V mladším žactvu 2x Lukáš Rezek na 300m (44.56) + ve výšce (1.49), 2x Matouš Smutný v kouli (9.89) + v oštěpu (32.40), Eliška Teresková ve skoku vysokém (1.30).

Třetí místa

Bronzové medaile získali 

  • V dorostu: Adam Juliš v kouli (14.52), Petr Pecháček v tyči (3.25), Eliška Bílková na 100m (12.75), Tereza Medunová na 300m překážek (47.03), Magda Mencová v tyči (2.55), Bára Letochová v dálce (5.12)
  • V žactvu 10 medailí: 2x Jana Košinová (150m 19.99 + 800m 2:26.18), Sára Jirásková ve výšce (1.52), Tomáš Meduna na 100m překážek (15.58), Sabina Procházková na 200m překážek (34.31), Jakub Šustr na 1500m (5:26.61).
  • V mladším žactvu Kryštof Dolan na 60m (8.41) a v hodu oštěpem (27.92), Nela Formánková ve výšce (1.25) a Sára Halousková ve vrhu koulí (9.05).

V Pardubicích byla v některých disciplínách slabší účast (2 startující v kategorii z kraje), na kterou doplatili (přebornické tituly a medaile se předávají za předpokladu účasti nejméně tří startujících ze dvou oddílů)
1. místa: dorostenec Ondřej Chaloupek ve výšce (1.76 + v trojskoku 12.52), Nikola Chourová na 800m (2:29.17), v juniorkách Aneta Francouzová v kladivu (28.51), Míša Slaninová ve výšce (1.54), Sára Kulhavá v tyči (3.25), Kamila Vondráčková v trojskoku (10.62) a Sofia Wydrová na 400m překážek (66.46).
Na 2. místě Tereza Julišová (JKY) na 800m (2:49.78) a štafeta dorostenek 4x100m za 49.83 (Vašíčková, Medunová, Linhartová, Bílková E.).

 

Blahopřejeme medailistům a děkujeme za reprezentaci klubu.

Karel Fiedler

Sdílejte stránku s ostatními...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
0
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
0
Share on whatsapp
Whatsapp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *