23 medailí pro Atletiku Chrudim z KPJ v hale 2022

Po roční pauze a zákazu v roce 2021 (covid 19) se v neděli 30.01.2022 uskutečnily halové KPJ všech kategorií Pardubického kraje v Ostravě. Dorostenecké a juniorské kategorie nebyly vypsány kromě 60m překážek a vrhu koulí. Sportovci těchto kategorií startovali v kategoriích dospělých OPEN.

Ve skoku o tyči mužů + žen OPEN a na 60m překážek dorostenců byla účast po dvou startujících. Přitom zde jsme přišli o 5 medailí. Ve skoku o tyči zvítězila Lucie Dvořáková v novém krajském halovém rekordu (3.93). Na druhém místě se umístila Sára Kulhavá (3.23). V kategorii mužů 1. dorostenec Rostislav Groulík (4.00) a 2. Filip Slavík (2.33). Na 60m překážek 2. Rostislav Groulík (9.11). Přesto Atletika Chrudim získala 23 medailí (9 zlatých + 7 stříbrných + 7 bronzových), převážně v žákovských kategoriích.

Přeborníky kraje se stali:

V mladším žactvu 3 zlata získala Klára Štěpánková (60m 8.57 + 60m překážek 9.92 + dálka 4.63). Dále Radim Linhart (1.37) a Sofie Vrbková (1.31) ve skoku vysokém. Ve starším žactvu získal dvě zlata Dominik Bažout na 60m překážek (9.27) + na 800m (2:10.32) a to ještě pro zranění nenastoupil na 150m. Další přebornický titul získala Gabriela Menclová ve skoku o tyči (2.93) a v kategorii žen Klára Bažoutová na 60m překážek (9.02).

2. místa získali:

V kategorii staršího žactva Jáchym Bača 1.500m (5:04.70), Patrik Jonáš na 60m překážek (9.38), Tereza Medunová ve výšce (1.48). V dorostenkách 2x Sofia Wydrová na 60m překážek (9.55) a ve vrhu koulí (10.83). V ženách Klára Bažoutová ve skoku vysokém (1.64) a Tereza Mervartová v běhu na 1.500m (4:52.84).

3. místa získali:

Ve starším žactvu Patrik Jonáš ve skoku dalekém (5.03), Natálie Hajdu ve výšce (1.42), Karolína Klodnerová ve skoku o tyči (2.53), Anna Štorková na 60m překážek (9.57). V dorostenkách Kateřina Peřinová na 60m překážek (10.09) a Kamila Vondráčková ve vrhu koulí (10.09). V kategorii žen Lucie Dvořáková ve skoku dalekém (5.16).

Další skvělé výkony mimo Ostravu

A to nám ještě chyběl žák Adam Juliš, který si plnil limit na Mistrovství ČR v sedmiboji a zvítězil v Jablonci n.N. Získal celkem 4.032 bodů a zařadil se na 2. místo v průběžných tabulkách ČR! Zajímavé je i průběžné umístění v dalších disciplínách: 2. na 60m a v tyči, 3. na 60m překážek, 6. v kouli, 8. ve výšce, 9. v dálce a 14. na 1000m.

Těchto závodů se v sobotu zúčastnily v pětiboji i dorostenky Sofia Wydrová a Kamila Vondráčková. Sofia dosáhla 3.044 bodů = 17. a Kamila 2.923 bodů = 20. místo v průběžných halových tabulkách ČR 2022.

Mistrovství ČR v halových vícebojích se uskuteční 11. až 13.02.2022 v Praze.