Český rekord, 2 tituly + 3 medaile Adama Juliše z MČR

O víkendu 24. a 25.02.2024 se v ostravské hale uskutečnil tzv. GIGANT = M ČR dorosteneckých a juniorských kategorií v atletice. Z Atletiky Chrudim se nominovalo 8 členů.

Zazářil dorostenec Adam Juliš, který získal 3 medaile. Stal se dvojnásobným Mistrem ČR v běhu na 60m časem 6.82 a na 200m za 21.38. Zaběhl nejlepší dorostenecké časy v ČR a na 200m překonal o 2 desetiny český rekord. Přidal ještě 3. místo a bronzovou medaili ve skoku o tyči v novém o. r. 4.44 (zlepšení o 24cm). A to skákal jen z 10krokového rozběhu. Můžeme se těšit na jeho výkony v letní sezoně.

Bramborovou medaili a pěkné 4. místo získala dorostenka Gabriela Menclová v novém o. r. ve skoku o tyči výkonem 3.42. Gábina si soutěž zdramatizovala na své základní výšce, kterou překonala až na třetí pokus.

Na 5. místě se umístila juniorka Sára Kulhavá rovněž ve skoku o tyči výkonem 3.49. Sára měla velikou smůlu při posledním pokusu na výšce 3.60. O laťku lehce zavadila, ta držela na stojanech a po chvilce bohužel spadla.

Dvě 8. místa získaly juniorky Karolína Horníková ve skoku o tyči za 3.10 (o. r.) a Míša Slaninová ve skoku vysokém za 1.61. Kája Horníková po zranění ve skoku o tyči zkusila i skok vysoký, kam se nominovala. Skočila základní výšku 1.51 = 17. místo a ze soutěže odstoupila.

Celkově na 9. místě se umístil dorostenec Patrik Jonáš v běhu na 60m za 7.16. Dále obsadil 10. místo v běhu na 60m překážek za 8.30 a 14. místo na 200m za 23.16 – vše nové o. r.

Bohužel vůbec se nedařilo junioru Rostislavu Groulíkovi se skoku o tyči, když neskočil svoji základní výšku 4.24 a dorostence Terezce Medunové ve skoku vysokém. Obsadila až 16. místo výkonem 1.53 (14cm za o. r.). Podepsal se na tom výpadek v tréninku pro nemoc. Oba jsou ve své kategorii prvním rokem, tak příště to bude určitě lepší.

Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu a města Chrudim.