Ohlédnutí za atletickou sezonou Atletiky Chrudim 2018

Atletická sezona Atletiky Chrudim z.s. patřila i letos k těm úspěšnějším. V soutěžích družstev soutěžilo v KP celkem osm mládežnických družstev a družstvo mužů. Družstvo žen startovalo v 2. lize. 6 titulů přeborníků Pardubického kraje získala smíšená družstva přípravek a mladšího žactva v 4kolové soutěži v hale. Dále na dráze družstvo starších žákyň, přípravky chlapců, mladších žákyň a družstvo mužů ve společném KP Pardubického a Královohradeckého kraje. Tři druhá místa získala družstva přípravek dívek, mladších žáků a starších žáků. Družstvo juniorek se umístilo na 6. a družstvo dorostenců na 9. místě ve společném KP Pardubického, Královohradeckého a Libereckého kraje. Družstvo žen skončilo na 7. místě v 2. lize, skupiny C. Od staršího žactva měla soutěž postupový charakter ( z KP postoupila dvě nejlepší družstva do semifinále M ČR ). V mistrovství Čech skončilo družstvo starších žákyň na 4. a starších žáků na 6. místě. Družstvo mužů bohužel neuspělo v baráži o 2. ligu a umístilo se na 6. místě. Na omluvu lze konstatovat, že družstva dorostenců, juniorek, mužů a žen startovala v neúplných sestavách.

V krajském přeboru jednotlivců bylo získáno 77 medailí (24 zlatých, 32 stříbrných a 21 bronzových).

Z toho v hale 7x 1., 15x 2. a 5x 3. místo. Na dráze 15x 1., 15x 2. a 16x 3. místo. V přespolním běhu 2x 1. a 2x 2. místo.

Na M ČR jednotlivců získáno naším klubem 8 medailí (2+4+2). Titul Mistra ČR získal David Holý v kategorii do 22let ve skoku o tyči výkonem 5.13 a Bára Tichá v kategorii juniorek v hodu diskem výkonem 48.10. Dále čtyři druhá místa. V kategorii dospělých dva – opět David Holý, tentokráte ve skoku dalekém (7.19) a Bára Tichá v disku (47.99) + ta ještě v kategorii do 22 let (44.67). Druhé místo získala i dorostenka Klára Bažoutová v sedmiboji výkonem 5.160 bodů. Tímto výkonem se nominovala i na ME do Győru, kde po kolizi na překážkách a třech neúspěšných pokusech v hodu oštěpem bohužel neuspěla. Dvě třetí místa v hale získaly žákyně Lucie Dvořáková ve skoku o tyči (3.00) a juniorka Bára Tichá ve vrhu koulí (12.45). Čtvrté místo získal David Holý ve skoku o tyči mužů v hale (5.21). Tři pátá místa získali: dorostenec Michal Pazdera na 60m v hale (7.19), na dráze žákyně Lucie Dvořáková ve skoku o tyči (3.13) a Bára Sokolová v hodu kladivem 40.04). Šestá místa získali ve skoku dalekém David Holý v kategorii mužů v hale (6.95) a dorostenka Klára Bažoutová na dráze (5.59). Mrzela neúčast Františka Novotného na M ČR žáků – v celostátních tabulkách se v kategorii žáků dělí o 1. místo ve skoku vysokém výkonem 1.86cm.

Na mezinárodním úrovni reprezentovali náš klub a ČR čtyři naši zástupci. Juniorka Barbora Tichá, 2. v MU (mezistátním pětiutkání) družstev juniorek ve Vyškově v hodu diskem výkonem 45.97 a v MU čtyřutkání do 22ti let v Krakově (3.- 47.94). V Krakově ještě reprezentoval David Holý (2. v tyči 4.90 + 8. ve skoku dalekém 6.96). 10. místo na MS veteránů ve španělské Malaze získal v kategorii 45-49 let ve skoku o tyči Pavel Fiedler výkonem 3.35. Devatenáctá skončila na ME do 17ti let Klára Bažoutová v sedmiboji výkonem 3.611 bodů.